Aktualności

13 lutego 2020

Ochrona powietrza w Grana – spotkanie w siedzibie Spółki

W dniu 12 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami: Urzędu Miasta i Gminy Skawina, Rady Miejskiej, Rady Naukowej powołanej przy Burmistrzu oraz przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Starostwa Powiatowego. Tematem spotkania było przedstawienie działań podejmowanych przez Grana w zakresie ograniczania emisji do powietrza.

Jacek Hyla, Członek Zarządu ds. Produkcji Grana sp. z o.o. przedstawił i omówił deklarację firmy Grana dotyczącą ochrony środowiska oraz przeprowadzone w ostatnich 10 latach inwestycje w ochronę powietrza, których wartość osiągnęła prawie 5,5 mln zł. Zaprezentowane zostały również wyniki pracy nowych urządzeń dopalających spaliny na piecach prażalniczych. Podkreślono, że urządzenia ograniczyły emisje LZO o ponad 90%. Grana planuje dalsze inwestycje i będzie kontynuowała współpracę z Zakładem Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza przy Głównym Instytucie Górnictwa w zakresie pomiarów i badania emisji pyłów i gazów.  Zebrane wyniki posłużą do określenia dalszych prac nad ograniczaniem emisji.

W 2020 roku Spółka przeprowadzi następujące działania:

 • Budowa nowego filtra workowego na suszarni rozpyłowej nr 2 (rok budowy 1975); urządzenie waży ok. 30 ton i ma wymiary 2,8 x 10,2 x 8,4 m. Koszt inwestycji to ok. 3,4 mln zł. Po zamontowaniu filtra workowego stężenie pyłu ogółem w powietrzu oczyszczonym wyniesie mniej niż 5 mg/Nm3. Zakończenie inwestycji i uruchomienie filtra planowane jest najpóźniej do 31 grudnia 2020 r. Taki sam typ filtra zamontowano w 2012 r. na suszarni rozpyłowej nr 3. Zmierzona w grudniu 2019 emisja pyłu na suszarni rozpyłowej nr 3 wskazuje na jeszcze niższe wyniki emisji pyłów, niż zakładano tj. stężenie 1,15 mg/Nm3; emisja 0,0466 kg/h
 • Likwidacja pieca Rototerm i demontaż dopalacza spalin. Te dwa emitory są wyłączone z eksploatacji i będą zdemontowane do dnia 31 marca 2020 r. Tym samy zmniejszona zostanie ilość emitorów w Grana z 24 sztuk do 22 sztuk.
 • W 2020 roku na wszystkich emitorach zostaną przeprowadzone kontrolne badania emisji pyłów i gazów przez akredytowane instytucje. Pozwoli to na weryfikację wyników emisji wykonanych w latach 2014-2016 oraz 2018-2019.
 • 29 stycznia 2019

  Nowatorska kawa zbożowa dla dzieci

  W styczniu 2019 roku rozpoczęliśmy projekt, którego celem jest opracowanie nowatorskiej kawy zbożowej dla dzieci w wieku 2-3 lata. Produkt, kawa zbożowa dla dzieci będzie charakteryzował się zredukowaną ilością zanieczyszczeń i podwyższoną wartością odżywczą, dostosowaną do potrzeb żywieniowych małych dzieci. Opracowana receptura będzie stanowiła nową kategorię produktową.

  Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszy Europejskich. Wartość projektu: 2 120 082,87 PLN. Dofinasowanie z UE: 1 103 726,83 PLN

  11 listopada 2017

  The Allergy & Free From Show

  Targi konsumenckie The Allergy & Free From Show w Londynie (7-9 lipca 2017) i Liverpoolu (4-5 listopada 2017) to świetna okazja do tego, aby spotkać się z obecnymi i potencjalnymi konsumentami Barleycup – marki od kilkudziesięciu już lat obecnej w Wielkiej Brytanii na półkach sklepów ze zdrową żywnością. Targi The Allergy & Free From Show to cieszące się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem imprezy przyciągające konsumentów stosujących dietę bezglutenową, osoby z nietolerancjami pokarmowymi, wegetarian i wegan oraz wszystkich tych, którym bliski jest zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie. Nasze produkty Barleycup i Chicorycup – napoje na bazie zbóż i cykorii, certyfikowane przez Coeliac UK (Stowarzyszenie Celiakii) okazują się nie tylko odpowiedzią na potrzeby konsumentów z określonymi wymaganiami żywieniowymi, ale przede wszystkim cieszą się ogromnym zainteresowaniem tych konsumentów, którzy poszukuję bezkofeinowych alternatyw dla kawy i herbaty. Podczas targów konsumenci mieli okazję spróbować naszych produktów oraz je zakupić w promocyjnej cenie. Targi odwiedzane się odpowiednio przez 37 000 (Londyn), 11 000 (Liverpool) konsumentów.

  Historia

  Kawy rozpuszczalne zbożowe

  Nasza historia rozpoczyna się wraz z założeniem przez Austriaka Henryka Francka Fabryki Surogatów Kawowych „Henryk Franck i Synowie” w Skawinie. W 1911 roku, dokładnie w tym samym miejscu, w którym znajduje się dzisiaj siedziba spółki Grana, uruchomiono pierwszą produkcję prażonej i mielonej cykorii.

  Grana dziś

  Kawa rozpuszczalna

  Jesteśmy największą na świecie firmą produkującą bezkofeinowe napoje na bazie zbóż i cykorii. Rocznie sprzedajemy tysiące ton mieszanek, przygotowywanych na zamówienia klientów z całego świata. Inwestujemy w rozwój naszych pracowników, prace badawczo-rozwojowe oraz park maszynowy, wszystko po to, aby poszerzać ofertę napojów rozpuszczalnych oraz jeszcze lepiej realizować założenia strategiczne spółki.

  Jakość

  Przywiązujemy dużą wagę do utrzymania wysokiej jakości produktów, a naszą ambicją jest stałe doskonalenie procesów przedsiębiorstwa. Regularne audyty jednostek certyfikujących oraz system kontroli wewnętrznej gwarantują spełnianie norm i standardów, czego potwierdzeniem są uzyskane certyfikaty.

  Dane firmy

  Kawy zbożowe Grana
  GRANA Sp. z o.o.
  ul. Piłsudskiego 1, 32-050 Skawina
  Forma prawna: spółka z o.o.
  Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie KRS: 0000086375 NIP: 6830010597 REGON: 350648900 Kapitał zakładowy: 10 500 000 PLN
  Member of the Grupa Cafea http://www.cafea.com/