Aktualności

29 stycznia 2019

Nowatorska kawa zbożowa dla dzieci

W styczniu 2019 roku rozpoczęliśmy projekt, którego celem jest opracowanie nowatorskiej kawy zbożowej dla dzieci w wieku 2-3 lata. Produkt, kawa zbożowa dla dzieci będzie charakteryzował się zredukowaną ilością zanieczyszczeń i podwyższoną wartością odżywczą, dostosowaną do potrzeb żywieniowych małych dzieci. Opracowana receptura będzie stanowiła nową kategorię produktową.

Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszy Europejskich. Wartość projektu: 2 120 082,87 PLN. Dofinasowanie z UE: 1 103 726,83 PLN

11 listopada 2017

The Allergy & Free From Show

Targi konsumenckie The Allergy & Free From Show w Londynie (7-9 lipca 2017) i Liverpoolu (4-5 listopada 2017) to świetna okazja do tego, aby spotkać się z obecnymi i potencjalnymi konsumentami Barleycup – marki od kilkudziesięciu już lat obecnej w Wielkiej Brytanii na półkach sklepów ze zdrową żywnością. Targi The Allergy & Free From Show to cieszące się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem imprezy przyciągające konsumentów stosujących dietę bezglutenową, osoby z nietolerancjami pokarmowymi, wegetarian i wegan oraz wszystkich tych, którym bliski jest zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie. Nasze produkty Barleycup i Chicorycup – napoje na bazie zbóż i cykorii, certyfikowane przez Coeliac UK (Stowarzyszenie Celiakii) okazują się nie tylko odpowiedzią na potrzeby konsumentów z określonymi wymaganiami żywieniowymi, ale przede wszystkim cieszą się ogromnym zainteresowaniem tych konsumentów, którzy poszukuję bezkofeinowych alternatyw dla kawy i herbaty. Podczas targów konsumenci mieli okazję spróbować naszych produktów oraz je zakupić w promocyjnej cenie. Targi odwiedzane się odpowiednio przez 37 000 (Londyn), 11 000 (Liverpool) konsumentów.
15 października 2017

Anuga – 7-11 października 2017

W październiku 2017 firma GRANA zaprezentowała ofertę napojów ze zbóż i cykorii na Międzynarodowych Targach Spożywczych Anuga. Te pięciodniowe targi żywności odbywające się co dwa lata w Kolonii i są największą imprezą tego typu na świecie. Produkty firmy GRANA eksponowane były na stoisku Grupy CAFEA. Promowaliśmy najnowsze linie mieszanek – substytutów kawy wyprodukowanych na bazie jęczmienia, żyta i cykorii. Ponad 7000 wystawców z ponad 100 krajów oraz około 165 000 odwiedzających świadczy o randze imprezy i udowadnia, że Anuga jest ważnym miejscem spotkań przedstawicieli sektora gastronomicznego z całego świata.

Historia

Kawy rozpuszczalne zbożowe

Nasza historia rozpoczyna się wraz z założeniem przez Austriaka Henryka Francka Fabryki Surogatów Kawowych „Henryk Franck i Synowie” w Skawinie. W 1911 roku, dokładnie w tym samym miejscu, w którym znajduje się dzisiaj siedziba spółki Grana, uruchomiono pierwszą produkcję prażonej i mielonej cykorii.

Grana dziś

Kawa rozpuszczalna

Jesteśmy największą na świecie firmą produkującą bezkofeinowe napoje na bazie zbóż i cykorii. Rocznie sprzedajemy tysiące ton mieszanek, przygotowywanych na zamówienia klientów z całego świata. Inwestujemy w rozwój naszych pracowników, prace badawczo-rozwojowe oraz park maszynowy, wszystko po to, aby poszerzać ofertę napojów rozpuszczalnych oraz jeszcze lepiej realizować założenia strategiczne spółki.

Jakość

Przywiązujemy dużą wagę do utrzymania wysokiej jakości produktów, a naszą ambicją jest stałe doskonalenie procesów przedsiębiorstwa. Regularne audyty jednostek certyfikujących oraz system kontroli wewnętrznej gwarantują spełnianie norm i standardów, czego potwierdzeniem są uzyskane certyfikaty.

Dane firmy

Kawy zbożowe Grana
GRANA Sp. z o.o.
ul. Piłsudskiego 1, 32-050 Skawina
Forma prawna: spółka z o.o.
Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie KRS: 0000086375 NIP: 6830010597 REGON: 350648900 Kapitał zakładowy: 10 500 000 PLN
Member of the Grupa Cafea http://www.cafea.com/